nakliyepark

Evden Eve Nakliyat Firmalarına Hitaben

Bu yazıyı dikkatlice okumanızı rica ediyorum..

Bizi bilen bilir 🙂 yaklaşık 10 yıldır nakliye firmaları ile çalışmaktayım özellikle İstanbul Anadolu yakasında bir çok nakliye firması ile çalışmış bulunmaktayım. sürekli internette gezen avcı ve tüm gelişimleri yenilikleri yakından takip etmeye çalışıyorum.. amacım hiç bir zaman nakliye firmalarından çok fazla para kazanmak olmadı bunu defalar cada dile getirdim ve gerçekten bizi tanıyan kişilerde bu konu hakkında ne kadar hassas olduğu kanısındalarç

Her zaman yeni doğru ve yapılması gereken Nakliyat oluşumlarının içerisinde olmak ile beraber bir çok fikir beyan ettim boş zamanlarımı sürekli nakliyat’a dair bir şeyler okuyarak yada rakebetçilerimizin ne yaptığını takibi içerisindeyim. nakliyepark evet bir portaldır. ve bu şekilde de her zaman kalacaktır

Nakliyat Portalları yada nakliye firmalarını bir araya toplayan internet siteleri, sizin düşündüğünüzün tam aksine işlemektedir. piyasayı daha zengin hale getirmektedir. bugüne kadar nakliyepark.com internet sayfasına almış olduğum tüm reklamlar tavsiyeler, amcalar, köylüler, akrabam gibi kelimeleri kullanarak internet sitesine reklamları alınmıştır. tüm reklam verenler birilerinin tanıdığı aracılığı ile nakliyepark.com reklam vermektedir ve işin kötü yanı şudur tavsiye olarak önerdiğiniz nakliye firmaları sizlerin yada tavsiye eden kişinin daha sonrasında şikayet ettiği kişidir madem işi doğru yapacağına inanmadığın , yada çok ucuza iş yapan birisi yada bir firma var neden tavsiye ediyorsun değil mi?

Birazda sizlere Google’dan Bahsedeyim :  Nakliye’de inanılmaz yanlış kullanılan bir nakliye adwords reklam politikası var detaylı olarak incelediğinizde ve google adwords içerisinde sizden istedikleri yerine getirdiğinizde sizden aldığı tıklama başı maliyeti 0,80 veya 0,90 gibi tıklama başı maliyetler ile reklamını çıkarma şansınız bulunmaktadır. Para kazanmamanızın en büyük sebeplerinden birisi de budur.?

Hadi Biraz Hesap Yapalım :  Kredi kartı ile reklam veriyorsunuz ve o ay kredi kartınızın Reklam Ödemesi en az 2,000. TL sadece  o ay sadece 1 yada 2 iş alıyorsunuz, aldığınız iki işin hadi 900 TL – 900 TL’den 1800. TL kafadan 200 lira içeridesin. sizlere tavsiyem google hesaplarını fazla fiyat vermekten kaçının adwords hesabınızı optimize edin.

ŞİMDİ BUNUNU LÜTFEN DİKKATE ALIN :  Etrafınızda ucuz iş yapan, işini temiz yapmayan, abiniz, kardeşiniz, amcanız, dayınız kim var ise onlara iş vermeyin derim bu sizin kendi sonunuzu hazırlamaktan başka hiç bir sey değildir. bunun için portallara suç atmayın asıl SUÇ sizde; kişi yapamayacağını sektörün zor olduğunu, herkes kendi ekmeğini kazanmanın peşinde olduğunu hissettiğinde yada anladığında bu işi zaten bırakacaktır.

 

Evden Eve Nakliyat sektörü giderek artmakta ve pazar payı genişlemektedir. önceleri her taşınan kişilerin %40 nakliye firmasını kullanırken 2015 yılında yani bugün nerdeyse %85 – 90 lara kadar ulaşmıştır. sektör herkesin gözünde çok kötüye gidiyor gibi gözüksede aslında sürekli iş hacmi artmakta ve bununla beraberinde nakliye firmalarıda artmaktadır. hal böyle olunca kötü rakebet koşulları başlamaktadır.  şimdi size bunları neden yazıyorum gelecekte ayakta kalabilmek ve marka haline gelebilmek için nacizane tavsiyelerim.

Sürekli Gelişen Nakliye Firmalarının içierinde siz Neler Yapmalısınız.?

 • Kahve alışkanlığı olan yada kahveden çıkmayan insanlardan olmayın.
 • Başkalarını karalamaktan vazgeçin.
 • Ofisiniz yada bir işletmeniz var ise her sabah saatinde gidip saatinde gelmelisiniz.
 • Müşterinin ne zaman ve nerden geleceği belli olmalığından üstünüze başınıza dikkat etmelisiniz.
 • Sizi yalancı durumuna düşürmüş komisyonla iş verdiğiniz kişilerden uzak durmalısınız
 • Dedikodulara ( Nakliye Firmaları Arasındaki En büyük sıkıntı ) kulak asmayınız.
 • Devlet tarafından düzenlenen yada sivil toplum örgütlerine üye olmalısınız.
 • Herkesi dinleyip en son siz konuşmalısınız.
 • Taşıma işini yapan arkadaşların içerisinde bir kişi tayin edip ( konuşmasını bilen , kendine özen gösteren, kibar) arkadaşları seçmelisiniz.
 • Eğer bir derneğiniz var ise amaçları size ters, yada yakıştırmadığınız olumsuz yönleri var ise bile bunu kendi içinizde bilmelisiniz?
 • Yapamıyacağınız işleri almamalısınız
 • Müşteriden Mazot param yok, para gönder dememelisiniz?
 • Küfür Eden, Ahlaksızca konuşan kişilerden acilen uzaklaşmalısınız.
 • Çocuklarınıza Nakliye kamyon Şöförü yada hamal olmasını değil, şirketin başına geçmesini istemelisiniz.

 

Belkide bu söylediklerim hepsini biliyorsunuz. yada daha önce duydunuz. %80 lik kişinin hala bazı şeyleri anlamadığını düşünerekten sizlerle tekrardan paylaşmak istedim.. 🙂

Hayırlı İşler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir