Nakliye ve Eşya Hasarı

Nakliye Firması Eşyamızı Kaybetti!

Nakliye Firması Eşyamızı Kaybetti!

                Nakliye firması eşyamızı kaybetti! Genellikle bu tip şikayetleri çoğu zaman duymaktayız. Dijital dünyanın güzelliklerinden biri, şüphesiz ki istediğimiz yorumu istediğimiz mecraya yahut mevkiye iletebiliyor, oradaki kişilere de duyurabiliyoruz. Her zaman mantıklı ve başarılı olunabildiği söylenemez. Lakin bilinçli insanların yaptığı her bilinçli hareket, dijital dünyada büyük yankı uyandıracak türden oluyor. Nakliye firmaları ile ilgili en çok duyulan şikayetlerin başında, eşya kayıpları var. Tabi bu kayıpların tek başına olmadığı da belirtiliyor. Yani birkaç eşya birden kaybediliyor çoğu zaman. Kimi zaman bu işlemde firmanın, kimi zaman da taşınanların payı var. E peki ne yapılmalı? Kaderimize mi küseli? Tabii ki de hayır!

 

Nakliyenin İyisi, Nakliyecinin İyisi!

                Taşınmak için nakliye firmasını seçtiniz ve ihtiyaçlarınıza uygun bir şekilde anlaşmanızı yaptınız. İşlem bununla bitiyor mu? Tabii ki de hayır. Dikkatlerinizi ön plana çıkaracak olan şeylerin başında, sizin için sunulan pek çok fırsat ve yenilik var. Yani hemen hemen herkesin ilgisine göre bir hizmet sunan firmalardan tutun da, sizin için en uygun fiyatı veren firmalara kadar oldukça geniş bir seçenek söz konusu. Peki ama ne yapılmalı? Nakliye firmalarını seçiminde genellikle birkaç kriter başta gelir. Bunları kendinize göre listeleyebilir, önem listesine göre sıranızı belirleyebilirsiniz. Bu listeleri şu şekilde yazar isek, size örnek olacaktır;

  • Eşyaların sayısı
  • Taşınacak oda sayısı
  • Taşınılacak uzaklık

Bu 3 maddeyi göz önüne alarak, rahatlıkla istediğiniz ayrıntıları inceleyebilirsiniz. Sizin için büyük bir kolaylık sağlayacak olan bu çalışmalara ulaşmanız için, geç kalmamalı ve istekleriniz doğrultusunda kriterlerinize uyan firmayı bulmanız lazım. Eşya kayıplarında genelde çift taraflı hatalar olabiliyor. O yüzden sizin yapacağınız işlem, yüklediğiniz eşyaların bir listesini tutmak. Yüklemeden evvel bu listeyi yükleyiciye ve nakliye ustalarına da göstermeniz gerekiyor. Gerekirse imza dahi atılabilir. Yüklenilen eşyaların tam olduğuna kanaat getiren şoför, nakliye firması yetkilisi yahut her kim ise, o kişi bu konuda size yardımcı olacaktır. Bu sayede elinizdeki liste ile eksik eşyalarınızın olması durumunda hak talebiniz daha kolay olacaktır.

Lojistik Yazarı Hüseyin

Uluslararası İthalat ve İhracat öğrencisi, Ankara Lojistik Üssü Stajyeri ve NakliyePark içerik sorumlusu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir